** VÁNOCE, VÁNOCE :-). Přepravní služby budou, zase, "ve smyku". Garantujeme dodání vín do vánoc pro objednávky vytvořené do 15.12.2023. Toto se, samozřejmě, netýká rozvozu a osobního odběru.

Bílé Vánoce Degustační bedýnka

Naše sommeliérka Petra vybrala do této degustační bedýnky elegantní bílá vína, která se hodí i do chladnějšího zimního období a ke svátečnímu stolu.
Když už, zřejmě, nebudou Vánoce na sněhu, připravili jsme pro Vás alespoň naše "Bílé Vánoce".

skladem
Značka: Wine of Italy
2 317 Kč –20 % 1 848 Kč
Kategorie: ╠ Degustační bedýnky
Objem: 6x0,75 l
Země původu: Itálie
sváteční degustační bedýnka bílých italských vín
Novinka
2 317 Kč –20 %

A na co se můžete těšit?

*Chardonnay Salento Santa Caterina IGP, r. 2022 - vinařství Cantine Due Palme/ Apulie                                                                                                         100% Chardonnay Skvělá klasika ze Salenta, živé a svěží bílé víno, které je krásně vyváženo v chuti. Chardonnay, odrůda známá po celém světě,  v Salentu našla optimální prostředí  pro jeho pěstování.
Hrozny jsou sklízeny v srpnu a následně zpracovány kryomacerací. Po vyloužení víno zraje v tepelně regulovaných ocelových tancích.

* Passerina Controguerra DOC, r. 2022- vinařství Illuminati Vini/ Abruzzo                                                                                                                                     100% Passerina (původní odrůda z regionu Abruzzo). Pozdější zrání hroznů (po jejich pečlivém třídění) této odrůdy probíhá v nerezových tancích. Ve vůni můžeme cítit jablko a broskev s náznaky lučního kvítí.


* Gavi di Gavi DOCG, r. 2022 - vinařství Nicola Bergaglio / Piemont
Slámově žlutá barva,- vůně je jemná, svěží, se zřetelným nádechem citrusových plodů a tropického ovoce. Chuť příjemná, suchá a harmonická. 100% Cortese.

*Pinot Grigio delle Venezie FALIVA DOC,  r. 2020 - vinařství Ruaro Vitivinicola/ Benátsko
100% Pinot Grigio. Faliva - v benátském dialektu "sněhová vločka". Jemné a lehké bílé víno, které je velmi příjemné a nevnucuje se nadměrným aroma. Fermentace v nerezových tancích, mošt leží delší dobu na kalech. Slámově žlutá barva s jemnými odlesky zlaté. Minerální chuť umocňuje delikátní vůni akátu a bezových květů. V nose můžeme cítit zralou meruňku a lehce i vanilku. V dochuti nás zaujme lehký akátový med. 


*Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico DOC, r. 2021/22 - vinařství Velenosi / Marché
Svítivě žlutá barva se zelenavými odlesky. Ve vůni jemné květinové tóny, citrusové aroma a široké spektrum dalších ovocných tónů, zejména broskve. Komplexní a působivý čichový dojem. Svěží a lahodná chuť potvrzuje dojem z vůně. 

 

* Controguerra Bianco DANIELE DOC, r. 2018 - vinařství Illuminati Vini / Abruzzo                                                                                                                      Hrozny na bílé víno Daniele pocházejí z úplně první vinice, která byla ve vinařství osázena (vinařství Illuminati vzniklo v r. 1890) - 300 m nad mořem. Ve víně se krásně doplňují 3 odrůdy: 60% Trebbiano d´Abruzzo, 25% Chardonnay a 15% Passerina. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: