** VÁNOCE, VÁNOCE :-). Přepravní služby budou, zase, "ve smyku". Garantujeme dodání vín do vánoc pro objednávky vytvořené do 15.12.2023. Toto se, samozřejmě, netýká rozvozu a osobního odběru.

Červené Benátsko Degustační bedýnka

I pro milovníky červených vín je Benátsko "prošpikováno" vinicemi s modrými odrůdami - ať již původními z oblasti, nebo i mezinárodními. 

V degustační sadě ochutnáte hned 4 červená z Benátska ze dvou vinařství - Brigaldara a Tenuta La Presa. Každé vinařství sídlí v jiné DOC oblasti, a proto i dělají různá vína.
Brigaldara má skvělé Valpolicelly a Ripassa a samozřejmě vynikající Amarone.
La Presa je vinařství poblíž Lago di Garda, kde můžeme ochutnat skvělé Bardolino a jejich vlajkovou loď Napoleone Rosso Veronese.
Modré odrůdy pěstované na vinicích obou vinařství jsou stejné nebo podobné - tzv. "ptačí odrůdy" - Corvina (corvo je italsky havran), Corvinone (vrána), Rondinella (italsky sýkorka) a Molinara (italsky mlynářka).

skladem
2 368 Kč –22 % 1 847 Kč
Kategorie: ╠ Degustační bedýnky
Region: Benátsko
Objem: 4x0,75 l
degustační bedýnka z vinic Benátska
2 368 Kč –22 %

Bardolino DOC, r. 2019, Tenuta La Presa

 Zjeví se ve své brilantní rubínové barvě  Ze sklenice vystupují příjemné tóny lesních jahod, nádech červeného rybízu a křupavé třešňové dužiny spolu s nádechem čerstvě rozkvetlých okvětních lístků rudé růže a balsamikovou připomínkou, která tuto chuť dovádí k dokonalosti. Odrůdové složení: Corvina 70% - Rondinella 20% - další odrůdy (Molinara, Sangiovese) 10%

Valpolicella Superiore "Case Vecie" DOC, 2020, Brigaldara

Novinka vinařství Brigaldara z Benátska, Valpolicella, která pochází ze staré vinice Case Vecie  (450 m nad mořem, jihovýchodní expozice).  Odrůdové složení: Corvina 39%, Corvinone 30%, Rondinella 31%(tzv. "ptačí odrůdy). Krásná tmavá rubínová barva, intenzivní třešňová vůně, ovocná chuť plná a vyvážená, s dlouhou dochutí třešňových pecek. 

Il Vegro Valpolicella Classico Superiore Ripasso DOC, r. 2020, Brigaldara

Velmi zajímavé víno, které má odrůdové složení stejné jako velké AmaroneOdrůdové složení: Corvina 55%, Corvinone 25%, Rondinella 20%. Velmi působivé víno s výraznou rozinkovou chutí, ve vůni švestky, marcipán a exotické květiny.

Napoleone Rosso Veronese IGT, r. 2013, Tenuta La Presa

Napoleone je vlajková loď vinařství La Presa. Jeho hrdý, plný charakter je zmírněn pocity zralého bobulového ovoce, díky kterému je ideální pro doplnění náročných plně ochucených jídel. Odrůdové složení: Corvina 60% - Cabernet 20% - Merlot 20%. Napoleone je ve sklenici prezentován v silném rubínově červeném rouchu. Okamžitě zahalí nos do komplexního buketu, ve kterém se střídají sladké a přesvědčivé náznaky zralého bobulovitého ovoce (jahoda, malina a červená třešeň) s temnějšími tóny dýmkového tabáku, sušených ostružin, kakaového prášku a nádechem lékořice. 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: