Italské původní odrůdy - BIANCO Degustační bedýnka

 Pojďte s námi prozkoumat opravdu zajímavé původní odrůdy celé Itálie! 

Pro milovníky bílých vín jsme sestavili velmi oblíbené původní odrůdy ve zcela novém výběru vín - ochutnáme spolu bílé víno z Toskánska, Abruzza, Piedmontu, Marky, Benátska a i z Apulie, která je známá hlavně svými červenými víny.

 

skladem
Značka: Wine of Italy
1 899 Kč –17 % 1 577 Kč
Kategorie: bílá vína
Ročník vína: 2020, 2021
Objem: 6x0,75 l
Země původu: Itálie
Italské původní odrůdy BIANCO degustační bedýnka italských vín
1 899 Kč –17 %

A co jsme vybrali?

1. Vernaccia di San Gimignano DOCG, r. 2021, Geografico (Toskánsko)

Vernaccia je jednoodrůdové víno a v oblasti DOCG se vyrábí výhradně z původní tradiční révy Vernaccia di San Gimignano. Toto bílé víno má proto svůj nezaměnitelný charakter a je považováno za jedno z nejlepších italských bílých vín. Má zlatožlutou barvu, buket velmi jemný, elegantní, avšak zároveň intenzivní. Chuť v ústech je svěží a ovocná, s dobrou, velmi jemnou strukturou a charakteristickou, lehce nahořklou dochutí. 12,5% alk.

2. Pecorino Controguerra DOC, r. 2021, Illuminati Vini (Abruzzo)

Vinice, z kterých je sklízena tato prapůvodní odrůda Pecorino regionu Abruzzo, mají jihozápadní polohu a hrozny z nich jsou sklízeny ručně v druhé polovině září. Potom zrají v nerezových tancích a asi 10% celé produkce dává Illuminati na pár měsíců (3-4 měsíce dle ročníku) do barikových sudů, aby se podpořil charakter vína. 13,5% alk.

3. Lugana DOC, r. 2020, Tenuta La Presa (Benátsko)

Tradiční víno od jezera Lago di Garda se vyrábí z autochtonní odrůdy Turbiana. Barva je intenzívně slámově žlutá. Elegantní buket zralé bílé dužniny, bílých květů a citrusových plodů doprovázený jodovanou a jílovou chutí. Chuť: Energická, se skvělou chutí a svěžestí. 13% alk.

4. Bagnara Fiano Salento IGP, r. 2020, Cantine Due Palme (Apulie)

100% odrůda Fiano Salento, které je nazýváno "zlatem Salenta". Intenzivní zlatá slámová barva, s krásným jasem a leskem. Vůně odhaluje vůně nektarinek, jablek, citrusů a středomořských křovin. Dlouhý živý závěr. Nezvykle menší obsah alkoholu na jižněji položený region - 12,5% alk.

5. Verdicchio dei Castelli di Jesi DOC,  r. 2020, Velenosi Vini (Marky)

 Velenosi zakoupili jednu z nejlepších vinic v srdci klasické DOC oblasti Castelli di Jesi. Po zkušebním roce 2004 bylo víno uvedeno do prodeje a hned                         s obrovským úspěchem. Odrůda: 100% Verdicchio. Po ruční sklizni brzy ráno nebo pozdě večer se ne zcela dozrálé hrozny velmi šetrně lisují na pneumatických lisech. Mošt se ochladí a staticky dekantuje než začne probíhat kvašení v ocelových tancích za řízené teploty. Výsledkem je bílé víno mimořádné kvality, svěží, avšak plné, harmonické, zakulacené. Barva slámově žlutá s jiskrnými zelenavými odlesky. Vůně je jemná, avšak stálá a neopomenutelná, příjemně svěží, s podtóny zeleného jablka, medu, koření. 13,5% alk.

6. Gavi di Gavi DOCG, r. 2020, Nicola Bergaglio (Piedmont)

Toto velmi známé italské víno z Piemontu je jednoodrůdové - 100% Cortese. Slámově žlutá barva,- vůně je jemná, svěží, se zřetelným nádechem citrusových plodů a tropického ovoce. Chuť příjemná, suchá a harmonická.  Podává se zejména k plodům moře a čerstvým sýrům. 13% alk.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: