** VÁNOCE, VÁNOCE :-). Přepravní služby budou, zase, "ve smyku". Garantujeme dodání vín do vánoc pro objednávky vytvořené do 15.12.2023. Toto se, samozřejmě, netýká rozvozu a osobního odběru.

Podzimní degustační výběr Wine of Italy

Velká zima sice do Čech ještě nedorazila, ale je to pouze otázka času!

Abychom Vám umožnili "být připraveni" na čekání na teplejší období roku, vybrali jsme "prohřívající"  oblíbená vína k podzimnímu stolu.

Momentálně nedostupné
Značka: Wine of Italy
2 332 Kč –19 % 1 869 Kč
Kategorie: ╠ Degustační bedýnky
Objem: 6x0,75 l
Země původu: Itálie
podzimní výběr italských vín
2 332 Kč –19 %

Vybrali jsme pro Vás 2 bílá a 4 červená vína z různých „koutů“ Itálie.

Vermentino di Sardegna "CALA SILENTE" DOC, r. 2022, vinařství Santadi (Sardinie)

► První z bílých je ze Sardínie a sardinská odrůda Vermentino ve Vás probudí vzpomínky na dovolenou a s každým douškem se ponoříte do pravé pohody Sardů, kteří se vlastně nikdy nestresují.  

Grechetto Colli Martani DOC, r. 2022, vinařství Antonelli San Marco (Umbrie)

► Druhé bílé víno je ne příliš známá umbrijská autochtonní odrůda Grechetto, ale Umbrie si umí pečlivě schovat taková lákadla pro turisty, když zavítají do tohoto nádherného regionu Itálie, který sice nemá moře, ale má nádherné jezero Trasimeno, u kterého je určitě nádherný odpočinek. Kdo jste již tuto odrůdu ochutnal, tak víte, že se hned stala Vaší oblíbenkyní… Jako je tomu u nás.

 Susumaniello Salento "SERRE" Aeronautica Edizione, r. 2020, vinařství Cantine Due Palme (Apulie)

► Toto červené víno SERRE z neznámé a nepříliš osazované odrůdy Susumaniello jsme vybrali záměrně. Je tam pohodový oslík a i jméno vína nám leckdy něco připomíná J. Víno je přímo ze samého podpatku Itálie, odkud je u nás známé více Primitivo, ale Susumaniello nás dost oslovilo a jistě i Vás osloví.

 Rosso di Toscana "CONTRAPASSO" IGT,  r. 2019, vinařství Fattoria di Basciano (Toskánsko)

► Novinkou v našem portfoliu je červené víno z Toskánska, kde se skvěle doplňují 2 odrůdy – 50% Sangiovese a 50% Syrah.
Při mnoha ochutnávkách během veletrhu ve Veroně právě toto víno na nás zanechalo velký dojem a rozhodli jsme se, že se o jeho skvěou chuť podělíme s vámi a zařadili jsme jej do našeho dovozového seznamu.

Lacrima di Morro d´Alba DOC, r. 2019, vinařství Velenosi Vini (Marky)

► Italsky „lacrima“ a česky „slza“…. Tato odrůda se pěstuje v okolí městečka Morro d´Alba a každému, kdo ochutná vhání do očí slzy – že musel tak dlouho čekat na takový zážitek…. Ochutnejte i Vy!

 Sant´Antimo ATEO DOC, r. 2021, vinařství Ciacci Piccolomini d´Aragona (Toskánsko)

► Nakonec malé velké víno z vinařství Ciacci Piccolomini, kde dělají top vína. Skvělé supertoskánské víno ATEO, kde se snoubí 3 odrůdy, tak aby daly vzniknout opravdu nádhernému a přitažlivému vínu.
2 francouzské odrůdy (Merlot a Cabernet Sauvignon) si s námi hezky „po francouzsku“ pohrají a místní Sangiovese jim udává krok…. Nebo s nimi spíš drží krok? Kdo ví, zkuste a zjistíte více!

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: