Toskánský výběr 2 - Chianti DOCG Degustační bedýnka

Degustační bedýnka Chianti je velmi oblíbená, a tak jsme se rozhodli volně navázat a sestavit novou, s podobnou chuťovou logikou- Toskánský výběr 2 - Chianti DOCG 

Máme tady zimu a za chvilku už jaro a tedy červená vína jistě ještě stále jsou ve větší oblibě před těmi bílými a růžovými! 

 

skladem
3 427 Kč –17 % 2 845 Kč
Kategorie: červená vína
Region: Toskánsko
Objem: 6x0,75 l
Země původu: Itálie
Toskánský výběr 2
3 427 Kč –17 %

1. Chianti Cornioleta DOCG r. 2019, Fattoria di Basciano

Jiskrná rubínová barva, charakteristická intenzívní vůně , plná a harmonická chuť.
Určitě jedno z nejlepších základních vín oblasti Rufina. Velmi příjemné, dobře pitelné a univerzální Chianti.

2. Chianti Rufina DOCG, r. 2019,  Fattoria di Basciano

Velmi příjemné a dobře vyvážené Chianti z oblasti Rufina.Fattoria di Basciano je nejlepším vinařstvím této ne moc známé podoblasti Chianti D.O.C.G.. nedaleko Florencie. Vyrábí se z odrůd Sangiovese (95%) a Colorino (5%). Jiskrná rubínová až granátová barva, intenzívní vůně s náznaky lesních plodů. Chuť plná, harmonická, s dobře vyváženými tříslovinami. 6 měsíců zraje v sudech z francouzského dubu. Víno je vhodné i k delšímu uložení. Výborně se hodí k pečenému masu, zvěřině a uzrálým sýrům. Ideální teplota při podávání je 18° C. Určitě jedno z nejlepších základních vín oblasti Rufina. Velmi příjemné.

3. Chianti Riserva Cornioleta DOCG, r. 2017,  Fattoria di Basciano

Odrůdové složení: Sangiovese 95%, Colorino 5%. 
Fermentace při teplotě mezi 25 a 28 ° C, s macerací na slupkách po dobu asi 25 dnů. Zrání po dobu 14 měsíců probíhá v sudech z francouzského dubu. Víno zraje od sklizně (vyrábí se pouze v dobrých ročnících) minimálně 30 měsíců (počítáno i v láhvi),  než jde do prodeje.
Tmavá rubínová barva s granátovými odlesky. Patrná vůně švestek a lesních plodů s náznaky koření, které se stárnutím zvýrazňuje. Chuť harmonická, plná, avšak pěkně zakulacená, s dostatkem jemných tříslovin (výraznější třísloviny než u Chianti Rufina ze stejného vinařství). 
Víno je vhodné i k delšímu uložení.

4. Chianti Colli Senesi DOCG, r. 2020, Poliziano

Novinka vinařství! Nyní z oblasti Colli Senesi DOCG. Krásné a elegantní víno, které splní, vše co očekáváme od vín z Toskánska a od Chianti. První ročník této novinky je právě  r. 2018. 

5. Chianti Classico DOCG, r. 2018, Badia a Coltibuono

Toto klasické Chianti a jeho etiketa je jedním z nejznámějších a nejreprezentativnějších symbolů oblasti Chianti Classico. Réva se pěstuje a víno vyrábí absolutně čistým biologickým způsobem, od r. 2003 má certifikát ICEA. Odrůdové složení: 90% Sangiovese, 10% CanaioloVíno zraje ve velkých dubových sudech.                Výrazná rubínová barva. Víno s hezkou vůní třešní, tabáku, vanilky, tóny koření, květinová vůně mečíků, fialek a náznaky vůně kůže. Chuť je suchá s elegantním tříslem, lahodná, vyrovnaná, s příjemnou kyselinkou, dlouhotrvající.

6. AMA Chianti Classico DOCG, r. 2018, Castello di Ama

Roku 2010 vzniklo nové Chianti Classico "AMA", které je převážně z nových klonů Sangiovese ve vinařství a pochází z desetiletých vinic.                                  Odrůdové složení: 96% Sangiovese a 4% Merlot

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
J Avatar autora | 7.3.2021
Velmi spokojen, vysoká kvalita ostatně jako vždy u Vašich vín, každé vínko jiné chuti, zajímavá degustace. Díky za hezký zážitek. JR.