Vertikála Carmignano Riserva "TREFIANO" DOCG Capezzana

Trefiano Carmignano Riserva DOCG  je červené víno se vzácnou elegancí, hluboké a sametové. Vinifikace zahrnuje použití směsi hroznů složené z 80% z hroznů Sangiovese, 10% z hroznů Cabernet S. a z 10% z hroznů Canaiolo. 
Víno pochází z vinic okolo města Carmignano v provincii 
Prato . 
Sklizeň Canaiolo je koncem září, Sangiovese začátkem října, 
Cabernet v polovině října. 
Obsah alkoholu: 14,00%

Vertikální degustace ročníků: 2012, 2013, 2015

odesíláme ihned
Značka: Capezzana
4 513 Kč –12 % 3 990 Kč 1 330 Kč / 1 ks
Kategorie: Vertikály v degustační bedýnce
Objem: 3x0,75 l
Region: Toskánsko
Ročník vína: 2012, 2013, 2015
vertikální degustace Treffiano Carmignano Riserva Capezzana
ZDARMAZDARMA 4 513 Kč –12 %

Ročník 2012
V tomto roce byly velmi teplé zimní měsíce - okolo 15 °C. Potom ale přišly dva velmi chladné měsíce - leden a únor (nejchladnější za posledních 10 let) s teplotami až -15 °C. Četné sněhové srážky v průběhu zimy zajistily ideální zásobu vody nezbytnou pro růst révy. Nástup růstu vegetace byl pozvolný, jaro bylo chladnější s deštěm, květen byl již teplý (teploty 15-17°C) a suchý, což mělo dobrý vliv na zrychlení růstu vegetace - tedy i révy. Příliš deštivý červen zapříčinil menší květnatost a důsledkem toho byl menší počet hroznů. Koncem června nastalo suché a teplé počasí - v srpnu dokonce dosáhlo až 38°C ( skoro měsíc před sklizní).  Skvělé klimatické podmínky v září a říjnu umožnili ideální vyzrálost révy. Vína ročníku 2012 mají výborné organoleptické vlastnosti, díky nimž jsou mimořádně vyrovnaná, s krásným a strukturovaným tělem, vyváženým alkoholem a velkým potenciálem zrání.

Ročník 2013
Skvělý ročník, který opravdu má potenciál k delšímu zrání. Ale nedá se o něm říct, že byl zrovna moc jednoduchý pro vinaře. Začátek jara byl poměrně deštivý. Září a říjen byly velmi příznivé z hlediska meteorologického - dostatek slunných dnů s lehkým vánkem, které umožnily správné vyzrání hroznů s výborným aroma, elegancí taninů (tříslovin) a kyselinku, která byla typická v 80.letech. Vyšší výnosnost oproti r.2012 - asi o 10%.

Ročník 2015 
Dlouho vinaři čekali na ročník 2015, který byl opravdu mimořádné kvality a je označován jako excelentní. Podnebí bylo mírné, s velice horkým létem, ale i množstvím srážek, které samozřejmě pomohly hroznům ideálně vyzrát. Období sklizně bylo chladnější a bez srážek. 2015 bude rokem, který si budeme pamatovat a nejen kvůli jeho výjimečné kvalitě, ale i z hlediska obchodu - prodeje přesáhly jakákoliv předešlá očekávání. Vína ročníku 2015 mají charakteristickou intenzivní barvu, mají neobyčejně vyvážené aroma i chuť a jsou naprosto ideální pro dlouhodobou archivaci (20 let a výše).


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: