Vigna Solaria, Falerio D.O.C.

Neohodnoceno
 
 
První historická zmínka o vínu Falerio je v dokumentech z 13. století. Název vína však bude mnohem starší, je odvozen pravděpodobně od Falerů, kteří obývali území kolem města Ascoli Piceno už v době antického Říma. Dnešní víno Falerio je podle apelace DOC směs bílých odrůd s hlavním podílem původních místních Passerina a Pecorino, které se tradičně pěstují na pahorcích kolem města Ascoli Piceno. Vigna Solaria je název malé, nejlépe situované vinice, v nadmořské výšce přes 400 m. Hrozny před lisováním se ručně třídí a vybírají se pro toto víno jenom ty nejlepší. Při samotném kvašení se nachávají šlupky s moštem spolu několik hodin při nízké kontrolované teplotě. Zářívá zlatožlutá barva, s výraznější příjemnou ovocnou vůní, lahodnou a svěží, přitom plnou ovocnou chutí, velmi vyváženou a s charakteristickou lehounce nahořklou dochutí. Velmi dobře se hodí k předkrmům, zejména na bázi zeleniny a ryb a pak ke všem rybím jídlům. Doporučená teplota pro konzumaci je 9°- 11° C. Víno s jedinečnou elegancí a výrazem, které uspokojí i nejnáročnější konzumenty.
Dostupnost Na dotaz
Cena 260 Kč / ks bez DPH
315 Kč / ks
Kód produktu 314-15
Značka Velenosi
Kategorie Bílá vína
Položka byla vyprodána...
 

První historická zmínka o vínu Falerio je v dokumentech z 13. století. Název vína však bude mnohem starší, je odvozen pravděpodobně od Falerů, kteří obývali území kolem města Ascoli Piceno už v době antického Říma.

Dnešní víno Falerio je podle apelace DOC směs bílých odrůd s hlavním podílem původních místních Passerina a Pecorino, které se tradičně pěstují na pahorcích kolem města Ascoli Piceno. Vigna Solaria je název malé, nejlépe situované vinice, v nadmořské výšce přes 400 m.

Hrozny před lisováním se ručně třídí a vybírají se pro toto víno jenom ty nejlepší. Při samotném kvašení se nachávají šlupky s moštem spolu několik hodin při nízké kontrolované teplotě. Zářívá zlatožlutá barva, s výraznější příjemnou ovocnou vůní, lahodnou a svěží, přitom plnou ovocnou chutí, velmi vyváženou a s charakteristickou lehounce nahořklou dochutí.

Velmi dobře se hodí k předkrmům, zejména na bázi zeleniny a ryb a pak ke všem rybím jídlům.

Doporučená teplota pro konzumaci je 9°- 11° C.

Víno s jedinečnou elegancí a výrazem, které uspokojí i nejnáročnější konzumenty.

Objem 0,75 l
Oblast Marky
Ročník vína 2014, 2015

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Vinařství Velenosi vzniklo díky zaujetí a nadšení dvou mladých lidí, manželů Angela a Ercole Velenosi v roce 1984. I když ve vinařském sektoru pracují jen pár desetiletí, dnes je  toto vinařství  jedno z nejlepších v regionu Marky, se sídlem ve městě Ascoli Piceno, kousek od východního pobřeží Jaderského moře.

Nadšení a láska k vínu, k tvrdé práci na vinici i ve sklepě, přetrvává dodnes a přináší své výsledky.tato práce je samozřejmě podpořena nejmodernější technologií pro výrobu vína a spoluprácí s vynikajícím a renomovaným enologem Dr. Attilio Pagli.

Vinařská produkce zahrnuje tradiční odrůdy regionu, tj. bílé Trebbiano, Pecorino, Passerina, Verdicchio a modré Montepulciano, Sangiovese, Lacrima di Moro a v menší míře další mezinárodní odrůdy. I základní vína jsou vynikající kvality a ta nejlepší dosahují nejvýznamnějších ocenění a hodnocení nejen mezi italskými víny, ale v celosvětovém měřítku.

 
Wine of Italy  Vás tímto zdvořile informuje o skutečnosti, že tento web používá soubory cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, sociální média a pro reklamní účely. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.