Vína italských ostrovů - box Wine of Italy

Bedýnka  "Vína z italských ostrovů" je určena pro všechny milovníky vín ze Sicílie a Sardinie. 3 bílá vína z původních odrůd z ostrovů - Vermentino, Lucido, Insolia a 3 červená vína z původních (autochtonních) odrůd - Carignano, Nero d´Avola a Cannonau.

skladem
Značka: Wine of Italy
2 399 Kč –17 % 1 990 Kč
Kategorie: Sicílie
Objem: 6x0,75 l
Země původu: Itálie
degustační bedýnka Vína italských ostrovů
2 399 Kč –17 %

1. Lucido DOC (dříve název odrůdy Catarratto), r. 2021, vinařství Cusumano (Sicílie)

- Naši degustaci uvedeme příjemným bílým vínem z krásné Sicílie, chuť je svěží a ovocná a přitom jemná. Přesně co očekáváme od aperitivu (welcome drinku).

2. Villa Solais Vermentino di Sardegna DOC, r. 2021, vinařství Cantina Santadi (Sardinie)

pokračujeme pro změnu bílým typickým vínem Vermentinem (100%) na Sardínii. Květinová vůně, v chuti jemné s lehce nahořklou dochutí. 

3. Insolia Sicilia Bianco IGT, r. 2021, vinařství Cusumano (Sicílie)

- stará sicilská odrůda Insolia pěstovaná na nových (asi 10letých) vinicích v západní části ostrova na pahorcích u Trapani, ve vyšší nadmořské výšce. Vůně bylinek, s náznaky broskve. Velmi příjemná chuť, svěží citronová kyselinka s podtóny jablka.

4. Grotta Rossa Carignano del Sulcis Rosso DOC, r. 2019, vinařství Cantina Santadi (Sardinie)

- odrůda Carignano se pěstuje na Sardinii už od dob Féničanů v její jihozápadní části nazývané Sulcis. Blízkost moře příznivě ovlivňuje vinice a dává vínu charakteristické vlastnosti. Barva je červená rubínová, typická vinná vůně dosti výrazná, chuť elegantní, hebká, plná a přetrvávající.

5. Nero d´Avola Sicilia Rosso DOC, r. 2019, vinařství Cusumano (Sicílie)

- tradiční jihovýchodní sicilská odrůda Nero d’Avola ve své čisté podobě (100%). Sytá rubínově červená barva. Charakteristická ovocná vůně, plná chuť s náznakem koření.

6. Noras Cannonau di Sardegna DOC, r. 2018, vinařství Cantina Santadi (Sardinie) 

- "třešničkou na dortu" degustace bude odrůda Cannonau. Je to typická sardinská modrá odrůda a opravdu velmi zdařilé víno vinařství. Víno zraje 6 měsíců v jednou použitých barikových sudech. Rubínově červená barva s granátovými odlesky. Komplexní vůně se středomořskými tóny, s patrnou borůvkou, přezrálou ostružinou, nasládlými kořenistými tóny, tabákem a čokoládou. Lahodná, sametová chuť s mohutným sladkým tříslem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: