Nicola Bergaglio

Vinařství Nicola Bergaglio (Nicola Berga'lio) není vůbec velké, obhospodařuje necelých 18 ha vinic, nicméně je považováno za jedno z nejlepších v DOCG oblasti Gavi.

Nachází se v Roveretu, malé vinařské obci asi 5 km od Gavi. A má svoji dlouholetou tradici - založeno již v roce 1946, ale od r. 1970 již své hrozny neprodávali, ale věnovali se s velkou vášní výrobě vína.

Gavi je často označováno jako "Chablis Itálie".

V rodinné posloupnosti je dnešním vlastníkem Gianluigi Bergaglio, ale již velmi platným pomocníkem a následníkem je syn Diego, který je enologem vinařství. V tomto zcela rodinném vinařství vás okamžitě osloví jasně patrná láska k půdě a kraji, kde rodina od nepaměti vyrábí skvělé bílé víno Gavi. Tato láska je ovšem svázaná s hlubokou zkušeností a znalostí vinařské výroby, s prvořadým důrazem na kvalitu.

Víno se vyrábí výlučně z vlastních hroznů, což pochopitelně umožňuje důslednou kontrolu kvality produkce.

Vinařství ročně vyrobí asi 140 000 lahví. 

 

Gavi di Gavi Nicola Bergaglio
352 Kč

Gavi je jedno z nejznámějších bílých vín z Piemontu.  Je to víno jednoodrůdové z autochtonní (původní) odrůdy  - 100% Cortese.  ...

225-16
MINAIA Gavi di Gavi DOCG Nicola Bergaglio
424 Kč

Minaia je nejlepší vinice Nicoly Bergaglia a patří mezi nejlepší v celé DOCG oblasti Gavi.  Získává každoročně vysoké hodnocení od různých...

223-17
2 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení