Nicola Bergaglio

Vinařství Nicola Bergaglio (Nicola Berga'lio) není vůbec velké, obhospodařuje necelých 18 ha vinic, nicméně je považováno za jedno z nejlepších v DOCG oblasti Gavi.

Nachází se v Roveretu, malé vinařské obci asi 5 km od Gavi. A má svoji dlouholetou tradici - založeno již v roce 1946, ale od r. 1970 již své hrozny neprodávali, ale věnovali se s velkou vášní výrobě vína.

Gavi je často označováno jako "Chablis Itálie".

V rodinné posloupnosti je dnešním vlastníkem Gianluigi Bergaglio, ale již velmi platným pomocníkem a následníkem je syn Diego, který je enologem vinařství. V tomto zcela rodinném vinařství vás okamžitě osloví jasně patrná láska k půdě a kraji, kde rodina od nepaměti vyrábí skvělé bílé víno Gavi. Tato láska je ovšem svázaná s hlubokou zkušeností a znalostí vinařské výroby, s prvořadým důrazem na kvalitu.

Víno se vyrábí výlučně z vlastních hroznů, což pochopitelně umožňuje důslednou kontrolu kvality produkce.

Vinařství ročně vyrobí asi 140 000 lahví. 

 

Gavi di Gavi Nicola Bergaglio
379 Kč

Gavi je jedno z nejznámějších bílých vín z Piemontu.  Je to víno jednoodrůdové z autochtonní (původní) odrůdy  - 100% Cortese.    

225-16
MINAIA Gavi di Gavi DOCG Nicola Bergaglio
450 Kč

Představujeme vám exkluzivní bílé víno Gavi di Gavi MINAIA DOCG z vinic Minaia , z vinařství  Nicoly Bergaglia, která ...

223-17
2 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem