Petrolo

winery Petrolo Toskansko

Petrolo je přední vinařská usedlost v Toskánsku v Itálii. Nachází se asi necelé dva kilometry na východ od Chianti Classico , v méně známé oblasti  Chianti Colli Aretini ( na úrovni města Arezzo). 
Vinařství vlastní paní Lucia Sanjust Bazocchi a vede ho její syn Dr. Luca Sanjust.

Obecně je považováno, co se týče kvality vín, za soupeře oblasti Chianti Classico. Proto je zde nejpěstovanější odrůda vína Sangiovese.

 
Vyrábí zde, pro tuto oblast, netradiční 4 vína - 3 z nich jako „cru“: Galantrona (100% Merlot), Boggina (100% Sangiovese) a  Torrione (100% Sangiovese).

Panství má 31 hektarů (76 akrů) vinic se skalnatými půdami, které jsou typické pro region Chianti. Příznivému terroiru napomáhá nadmořská výška lokality až 450 metrů (1500 stop) nad mořem. Sluneční svahy umožňují hroznům získat koncentrované chuťové vlastnosti s krásnou a výjimečnou kyselinkou.

Ve vinařství probíhá kvašení v glazovaných cementových kádích za použití nativních kvasinek. 

Většina vín zraje ve francouzských barikových sudech, ale používají se také větší 4000l dřevěné sudy.

Společnost Petrolo získala ve 40. letech 20. století rodina Bazzocchi, která úspěšně vytvořila a rozvinula úspěšnou a váženou pověst panství i vinařství.

 

 

Petrolo Toscana Rosso Inarno IGT
539 Kč

Základní velmi pěkné Sangiovese z vinařství Petrolo.  Na základě souhrnných hodnocení kritiků se jedná o jedno z 10 nejlepších vín Valdarno di Sopra.

403-15
Petrolo Toscana Rosso Torrione IGT
od 1 170 Kč

Hrozny pěstované na šesti vinicích o malých výměrách, které dohromady čítají 15 hektarů. 80% Sangiovese, 15% Merlot, 5% Cabernet Sauvignon

+ další
148-15
Petrolo BOGGINA Valdarno di Sopra DOC
od 1 990 Kč

Víno Boggina vzniklo jako vize a sen Gastona Bazzocchi, dědy dnešního majitele. Boggina je jméno nejlepší vinice vinařství s odrůdou Sangiovese....

+ další
3091/201
PetroloToscana Rosso GALATRONA IGT
od 2 915 Kč

Galatrona z vinařství Petrolo je zcela mimořádné víno patřící do nejužší špičky největších italských vín. 100% Merlot z vinic tradiční oblasti...

+ další
152-14
4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem