Agricola Punica

 agricola

Agripunica, jedno z nejslibnějších jmen ve výrobě vína ... Agripunica je společný podnik, který prorazil díky dvěma skvělým vinařstvím a dalším světoznámým osobám ve vinařském světě -  Tenuta San Guido Sassicaia, sardinské vinařství Cantina di Santadi, Santadiho prezidenta Antonello Pilloni a legendárního toskánského poradenského enologa Giacoma Tachise

Byl to opravdu Dr. Tachis, kdo nejprve přemýšlel o spojení Sardinie a odrůdy Carignano a přesvědčil všechny ostatní, aby vyrobili fantastické víno CarignanoV roce 2002 Agripunica koupila pozemek rozdělený na dva statky: Barrua a Narcao, ležící v jihozápadní oblasti Sardinie, v oblasti známé jako „Basso Sulcis“. 

Spolupráce mezi Giacomo Tachis a Tenuta San Guido z Bolgheri sahá do počátku 70. let, zatímco spojení s Cantine di Santadi začalo na začátku 80. let.
Bylo to během jedné z jeho prvních návštěv v oblasti Sulcis na jihozápadním Sardinii, kde si Tachis uvědomil velký potenciál této země pro výrobu červených vín. Zatímco Tachis psal novou kapitolu na sardinských vinařstvích, Cantina Santadi zahájila produkci a výrobu svého prvního, vysoce kvalitního, červeného vína, Terre Brune, které prošlapalo cestu pro mnoho dalších úspěšných vín podepsaných géniem Tachisem. Barrua je jedním z nich.

O mnoho let později, na samém začátku tohoto století, Tachis dosáhl dalšího cíle tím, že umožnil spojení mezi Toskánskem a Sardinií: Agripunica.

Posláním společnosti Agripunica bylo vyrábět nejlepší vína z místní sardinské odrůdy Carignano ve směsi s některými dalšími odrůdami Bordeaux, v nichž byl Tachis hlavním vinařem.

S ohledem na tuto myšlenku udělal Tachis v roce 2002 první červené víno pro Agripunicu - Barruu, následovanou o tři roky později druhým vínem se značkou Montessu.

Dva „klenoty“, které byly s genialitou a uměním udělány, byly brzy uznány za vynikající produkty a od začátku získaly po celém světě několik ocenění. Ještě jednou měl Giacomo Tachis tu správnou vizi a jeho vína, s nepochopitelným stylem a identitou, vždy vypráví příběh, kdykoli jsou nalita a vychutnávána ve sklenici!

SAMAS IGT Isola dei Nuraghi , Agri PUNICA
470 Kč

Ve víně se snoubí 2 odrůdy - původní sardinská odrůda Vermentino (80%) s mezinárodní odrůdou Chardonnay (20%). Jediné bílé víno vyráběné ve...

426-18
Montessu, Agri Punica, Sardínie
590 Kč

Odrůdové složení: Carignano 60 %, Cabernet Sauvignon 10%, Cabernet Franc 10%, Merlot 10%, Syrah 10%.

359-15
BARRUA ISOLA DEI NURAGHI IGT, Agri Punica, Sicílie
1 150 Kč

Vynikající cuvée, kdy se výtečně snoubí typická odrůda Carignano s mezinárodními odrůdami Cabernet Sauvignon a Merlot.

+ další
3103/202
BARRUA ISOLA DEI NURAGHI IGT, Agri Punica, Sicílie
5 090 Kč

Tradiční jihosardinské Carignano se výtečně snoubí s mezinárodními odrůdami Cabernet Sauvignon a Merlot. Třísloviny jsou jemné, zakulacené, skoro...

4604-14
4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem