** Našich věrných  zákazníků si velmi vážíme, a proto se vybraná prémiová vína a vína k uskladnění  zobrazují pouze REGISTROVANÝM ZÁKAZNÍKŮM PO PŘIHLÁŠENÍ **

Capezzana

  K NABÍDCE VÍN  

 • Vinařství Capezzana (Tenuta di Capezzana) a jeho vína mají velmi dlouhou tradici a působivou historii, která sahá až do konce 8. století našeho letopočtu.

 • Ve státním archivu ve Florencii se nachází dokument – je to smlouva z r. 804 o nájmu usedlosti, spolu s vinicemi a olivovými háji.

  la-storia

 • První zmínky o pěstování vína a olivovníků oblasti Carmignano však je výrazně starší a pochází z předřímské doby, z období okolo roku 1000 př.n.

lrg_2013071309.01.14

 • Usedlost Capezzana, bývalé medicejské panství, je od počátku minulého století v majetku staré šlechtické rodiny Contini Bonacossi.
  Její vinice jsou součástí jedné z nejmenších DOCG oblastí – Carmignano.  Je zásluhou především právě hraběte Ugo Contini Bonacossi, že se v roce 1975 vrátil vínům této oblasti historický název Carmignano DOC, do té doby to byla jenom podoblast Chianti Montalbano. Od roku 1990 je tato oblast ještě povýšena na DOCG oblast, kdy i vína z roku 1988 se již mohou označovat DOCG.

 • hrabě Ugo Contini Bonacossi se svými čtyřmi dětmi vedl vinařství s tou nejlepší filosofií (po jeho smrti vedou vinařství jeho děti - Benedetta, Beatrice, Filippo a vnučka Serena (jejíž otec Vittorio zemřel v roce 2018):

  „věrnost tradici, avšak tradici, která není kamenná, ale v přirozeném pohybu“ … „nesmí se ztratit charakter vína a oblasti, kde se víno vyrábí“ … „tradice je též výsledek četných zlepšení a inovací, které se průběhem času prověřují novými generacemi vinařů. Jsem přesvědčen, že je naší povinností hledat stále lepší způsoby výroby vína, tak jak se to vždy dělávalo a jak nám to dnešní technika a technologie umožňuje“…

  filosofia-capezzana

 

 

 • Rodina Contini Bonacossi

Na počátku dvacátého století se hrabě Alessandro Contini Bonacossi se svou ženou Vittorií a synem Augustem Alessandrem a dcerou Vittorinou vrátil do Itálie ze Španělska, kde se věnoval trhu se starožitnostmi na nejvyšší úrovni, což mu umožnilo začít sestavovat svoji vlastní soukromou sbírku umění, která se později stala jednou z největších soukromých sbírek italských obrazů, soch, nábytku a keramiky. Po jeho smrti odkázal nejcennější základ této výjimečné sbírky italskému státu, který dnes tvoří nedílnou součást galerie Uffizi. Tato výjimečná sbírka je vystavena v deseti samostatných sálech a přístupná je pouze po předchozí domluvě.
 Ve dvacátých letech koupil Alessandro nemovitost Capezzana, poté panství rozšířil o koupi dvou sousedních farem „Poggetto“ a „Trefiano“ od markýze Aman Niccolini. Zde se věnoval výrobě vysoce jakostního vína a olivového oleje.
 Alessandro, vášnivý sběratel, kterým byl, uměl předvídat a ponechal na panství vždy několik lahví z ročníku, což znamená, že se dnes Capezzana pyšní sbírkou historických ročníků z roku 1925. V roce 1945 se Augusto Alessandro přidal ke svému synovi Ugo, válečnému veteránovi a absolventovi zemědělství, který postupně řídil směr panství k moderní společnosti.

la-famiglia

 

 • OCENĚNÍ 2018

Barco Reale di Carmignano DOC 2016
92 - James Suckling
Villa di Capezzana Carmignano DOCG 2015
Bronzová medaile - mezinárodní vinařská výzva
Stříbrná medaile - Concours Mondial de Bruxelles
93 - James Suckling
Villa di Capezzana 10 let Carmignano DOCG 2008
Quattro Grappoli - Bibenda
92 - James Suckling
94 - Super tre Stelle Veronelli
Trefiano Carmignano Riserva DOCG 2015
96 - Doctor Wine
95 - Super tre Stelle Veronelli
Quattro Viti- Vitae
Ugo Contini Bonacossi IGT Toscana 2015
Bronzová medaile - mezinárodní vinařská výzva
94 - Doctor Wine
95 - Super tre Stelle Veronelli
Ghiaie della Furba IGT Toscana 2013
Stříbrná medaile - Sommelier Wine Awards
Stříbrná medaile - karafa
93 Wine Spectator
93 James Suckling
93 - Doctor Wine
Ghiaie della Furba IGT Toscana 2015
95 - James Suckling
95 - Super tre Stelle Veronelli
5 grappoli Bibenda
Vinsanto di Carmignano DOC 2010
Tre Bicchieri - Gambero Rosso
Vino Slow - Slow Wine
94 - Doctor Wine
94 Wine Spectator

VINO nahoru

470
487514704875

Stránka 1 z 1 - 16 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 16 položek celkem

Wine of Italy  Vás tímto zdvořile informuje o skutečnosti, že tento web používá soubory cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, sociální média a pro reklamní účely. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.