Lacryma Christi del Vesuvio Rosso DOC Mastroberardino

Víno s prestižním jménem, populární též pro legendy s ním spojené. O všeobecnou známost tohoto vína se však ve velké míře zasloužil začátkem 18. století Voltaire, i když už Plinius se o odrůdě Piedirosso v okolí sopky Vesuv zmiňoval před více než 2000 lety.

Proč se víno jmenuje právě Kristovy slzy?  6

 

skladem
Značka: Mastroberardino
549 Kč
Kategorie: červená vína
Region: Kampánie
Ročník vína: 2022
Alkohol obj. %: 12
Objem: 0,75 l
Země původu: Itálie

Víno má intensivní rudou barvu, plnou vůni třešní, švestek, malin a jahod s podtóny koření.Chuť je hřejivá, dobře strukturovaná, s jemnými taniny .Tělo chuti je ovocné s kořeněným nádechem. Víno je předurčené ke kořeněným pokrmům, masovým omáčkám a grilovaným červeným masům.

Víno podáváme při 18 °C.

Proč se víno jmenuje právě Kristovy slzy? 

Když byl Lucifer, tehdy jeden z archandělů, vyobcován z nebe, podařilo se mu při nedobrovolném "vyhazovu" kousek ráje vyškubnout. Ten pak upustil v místech dnešní Neapolské zátoky. Bůh, spatřiv tu škodu, uronil žalem několik slz a tam, kde dopadly, vznikly první vinice světa.

Jestliže by se pozornému člověku zdálo, že v této legendě nefiguruje to podstatné, a sice postava Krista, nabízí se ještě druhá verze této legendy. Také v ní hraje hlavní roli nepopiratelné kouzlo vinic na svazích Vesuvu. Skrápěly je však slzy Kristovy, jenž se při svém nanebevzetí ještě naposledy ohlédl na Zemi. Spatřil Neapolskou zátoku a při pohledu na tu krásu ho prostě a jednoduše přemohlo dojetí… 

Nejpřesvědčivěji ale působí přece jen historky s Luciferem - totiž lepší bránu do pekelného světa, než je Vesuv, si lze představit jen stěží.

 

5
3x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
MJ Avatar autora | 2.4.2024
Dobré víno, starší ročník by byl ještě lepší ☺️
5
FC Avatar autora | 23.9.2022
Spokojen
5
PJ Avatar autora | 23.12.2021
Jsem spokojen. Šel jsem najisto a nezklamal jsem se.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: