Prosecco di Valdobbiadene Metodo Classico NUMERO 10 DOCG Spumanti VALDO

Valdo Numero 10 Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG Metodo Classico Single-vintage je zcela unikátní produkt tohoto známého vinařství.
Je výsledkem 
intuice a hluboké znalosti vinic  rodinou Bolla.
Složení 100% Glera Metodo Classico, které zahrnuje nejméně 10 měsíců opětovné fermentace a kvalitního zrání v lahvích (Metodo Classico).
Jedná se  o šumivé víno schopné kombinovat typicky ovocné, jemné vlastnosti hroznů Glera, s tělem a osobitostí dosaženou opětovným kvašením v lahvích. 
Zralé ovocné tóny se mísí s komplexními, medovými náznaky, které dotváří zcela překvapivý a unikátní zážitek ve sklenici.

skladem
Značka: Spumanti VALDO
749 Kč
Kategorie: bílá vína šumivá
Region: Benátsko
Ročník vína: 2021
Alkohol obj. %: 12,5
Objem: 0,75 l
Země původu: Itálie

Expozice vinic je na jihovýchod, v nadmořské výšce 250 metrů. Půdní složení je jílovito vápencovité.  Pečlivě vybrané hrozny Prosecca z nejlepších vinic jsou určeny k výrobě tohoto prestižního šumivého vína.

Hrozny se začínají sklízet třetí týden v měsíci září. Druhotné kvašení v láhvi probíhá po dobu  nejméně 10 měsíců, sekt pak ještě 6 měsíců zůstává v láhvi.

Barva je slámově žlutá s jemnými zelenkavými odlesky.  Svěží a ovocné ve vůni. 

Doporučená teplota k podávání je 8 – 10°C.

Oceníte ho jako aperitiv, skvěle doprovází předkrmy z mořských plodů, těstoviny, bílé maso. Avšak jako všechna šumivá vína vyrobená klasickou šampaňskou metodou velmi dobře se hodí jako doprovod k celému slavnostnímu jídlu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: