Vino Nobile di Montepulciano "Le Caggiole" DOCG Poliziano

O tomto víně se můžete dozvědět více v novém pořadu České televize -"Milovníci vína". Celý díl můžete shlédnout ZDE

Zcela výjimečné víno ze 100% odrůdy Sangiovese!

Vinice Le Caggiole a první Vino Nobile di Montepulciano přímo z této vinice, která má 14 hektarů, spatřilo světlo světa opět (po více jak 20 letech) v roce 2015. 

Značka: Poliziano
3 220 Kč
Kategorie: červená vína
Region: Toskánsko
Ročník vína: 2016
Objem: 0,75 l
Země původu: Itálie
ročník: 2016
Na dotaz
3 220 Kč

Vino Nobile di Montepulciano DOCG „Le Caggiole“ pochází z důležitých restaurátorských prací na této vinici, která dala jméno i jeho samotné etiketě. 
Skutečné znovuzrození „Le Caggiole“ z vinařství Poliziano - která více než 20 let vůbec neprodukovala  - vinařství spolu s majitelem Carlettim se dnes zaměřují hlavně na kvalitativní, nikoli kvantitativní,  výnos tohoto vynikajícího čistého Sangiovese a proto se ročně plní pouze 6 500lahví.
Hrozny jsou po pečlivé ruční sklizni fermentovány v kónických ocelových kádích celkem 18-22 dní; následná fáze zušlechťování trvá 16–18 měsíců a probíhá ve francouzském dubovém sudu.

Ocenění ročníku 2015

  • Gambero Rosso: 3/3
  • Bibenda: 5/5
  • Doctor Wine:98 points
  • Vinibuoni: 4/5
  • Robert Parker:94 points
  • Wine Spectator:93 points

„Vino Nobile di Montepulciano Le Caggiole 2015 je čistým vyjádřením Sangiovese z jediné vinice, která se dříve vyráběla od roku 1994. Víno je vzkříšeno tímto ročníkem 2015. Cítíte teplo a teplo vegetačního období a 15% alkoholu s tmavými ovocnými tóny ostružin a sušených třešní. Víno je pěkně komplexní s krásně integrovaným kořením, sušeným tabákem a nádechem hořké čokolády. Může se pochlubit dostatečnou komplexitou a silou. "
 
ROBERT PARKER

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: