Bedýnka ke krbu Degustační bedýnka

Zima je v plném proudu a po návratu ze zasněžených hor je pohoda a posezení s přáteli u krbu to nejlepší, co začátkem roku lze zažít. A my bychom rádi přispěli k této pohodě skvělými víny!
Abychom mohli uspokojit všechny chutě, připravili jsme novou degustační bedýnku "na hory a ke krbu".

Cin Cin 

skladem
Značka: Wine of Italy
1 930 Kč –22 % 1 499 Kč
Kategorie: ╠ Degustační bedýnky
Objem: 6x0,75 l
Země původu: Itálie
Degustační bedýnka vín na hory a ke krbu
1 930 Kč –22 %

Vybrali jsme pro Vás 2 bílá a 4 červená vína z různých „koutů“ Itálie.

La Bastarda Bianco Italiano, r. 2020/21, Fattoria di Basciano (Toskánsko)

Skvělé víno s trochu "ulítlou" etiketou. Krásně se zde snoubí dvě odrůdy -Trebbiano Toscano a Moscato Siciliano. Každá z odrůd prochází fermentací v původních regionech a konečný blend vytvoří enolog ve vinařství v Rufině v Toskánsku.
Toto bílé víno má výraznější kyselinku, kde můžete cítit v chuti i vůni citrusů a citronovou trávu, s náznaky i tropického ovoce.

SAN BIAGIO 18 Colli Aprutini Bianco IGP, r. 2018, Illuminati Vini / Abruzzo

Druhým bílým vínem je jedinečná ukázka italského vinařského umění! Zde se snoubí 3 francouzské bílé odrůdy (přibližně  ve stejném poměru) Viognier, Semillon a Sauvignon.
Výsledkem je toto opravdu velmi zdařilé Cuveé.

Serre Susumaniello Salento IGP, r. 2020, Due Palme (Apulie)

 V tomto našem "bestselleru" z Toskánska se skvěle doplňují 2 odrůdy – 50% Sangiovese a 50% Syrah. Při mnoha ochutnávkách během veletrhu ve Veroně zrovna toto víno zanechalo velký dojem a tehdy jsme se ho rozhodli přivézt, abychom se podělili i s Vámi. I u vás našlo velkou oblibu!

Contrapasso Rosso di Toscana IGT, r. 2019/20, Fattoria di Basciano (Toskánsko)

Jednoodrůdové víno 100% Sangiovese, které se sbírá při obvyklé zralosti pro tuto odrůdu v Toskánsku, ale vinař Paolo Masi Syrah nechává delší dobu zrát a sbírá hrozny později. Tímto nestandardním krokem docílí krásné a plné víno s určitým vyšším zbytkovým cukrem, ačkoliv i alkoholu ve víně je 13,5%. 
Rubínová barva, v chuti maliny a jahody.

Lacrima di Morro d´Alba DOC, r. 2018, Velenosi Vini (Marky)

 Italsky „lacrima“ a česky „slza“…. Tato odrůda se pěstuje v okolí městečka Morro d´Alba a každému, kdo ochutná vhání do očí slzy – že musel tak dlouho čekat na takový zážitek…. Ochutnejte i Vy!

Primitivo di Manduria Sangaetano DOP, r. 2021, Due Palme (Apulie)

 Nakonec jsme doplnili do této degustační bedýnky stále více oblíbenější a známější červené víno až z "podpatku" Itálie z regionu Apulie. Je to Primitivo di Manduria a Manduria je nejlepší oblastí regionu k pěstování právě primitiva. Víno je několik měsíců na bariku a ke krbu se bude hodit i jeho intenzivní červená barva a chuť plná s nádechem koření. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: