Bedýnka ke krbu

Zdá se, že i zima přišla do Čech. A nejlepší místo bude u krbu! 
Abychom Vám čekání na jaro zpříjemnili, připravili jsme pro vás degustační bedýnku, která se hodí právě na tyto dny, které trávíme povětšinou v teple domova - ať už u krbu nebo u topení :-).

Pěkné chvíle v kruhu rodinném a hlavně pevné zdraví!                 Na zdraví všem!

odesíláme ihned
2 238 Kč –25 % 1 670 Kč
degustační bedýnka KE KRBU od wine of italy
2 238 Kč –25 %

Vybrali jsme pro Vás 2 bílá a 4 červená vína z různých „koutů“ Itálie.

První z bílých je ze Sardínie a sardinská původní odrůda Vermentino ve Vás probudí vzpomínky na dovolenou a s každým douškem se ponoříte do pravé pohody Sardů, kteří se vlastně nikdy nestresují.  

Cala Silente Vermentino di Sardegna DOC, r. 2019, Cantina Santadi (Sardinie) 

 Druhé bílé víno je ne příliš známá umbrijská autochtonní (původní) odrůda Grechetto, ale Umbrie si umí pečlivě schovat taková lákadla pro turisty, když zavítají do tohoto nádherného regionu Itálie, který sice nemá moře, ale má nádherné jezero Trasimeno, u kterého je určitě nádherný odpočinek. Kdo jste již tuto odrůdu ochutnal, tak víte, že se hned stala Vaší oblíbenkyní… Jako je tomu u nás. Vinařství od r. 2012 má všechna vína v bio kvalitě.

Grechetto Colli Martani DOC, r. 2019, Antonelli San Marco (Umbrie)

 Červené víno SERRE z neznámé a nepříliš osazované odrůdy Susumaniello jsme vybrali záměrně. Nyní s novou etiketou a lahví (vinařství tento rok slaví 30 let od svého založení) a i jméno vína nám leckdy něco připomíná... Víno je přímo ze samého podpatku Itálie, odkud je u nás známé více Primitivo, ale Susumaniello nás dost oslovilo a jistě i Vás osloví.

Serre Susumaniello Salento IGP, r. 2019, Due Palme (Apulie)

 Novinkou v našem portfoliu je červené víno z Toskánska, kde se skvěle doplňují 2 odrůdy – 50% Sangiovese a 50% Syrah. Při mnoha ochutnávkách během veletrhu ve Veroně zrovna toto víno zanechalo velký dojem a tedy jsme se ho rozhodli přivézt, abychom se podělili i s Vámi:

Contrapasso Rosso di Toscana IGT, r. 2018, Fattoria di Basciano (Toskánsko)

 Italsky „lacrima“ a česky „slza“…. Tato odrůda se pěstuje v okolí městečka Morro d´Alba a každému, kdo ochutná vhání do očí slzy – že musel tak dlouho čekat na takový zážitek…. Ochutnejte i Vy!

Lacrima di Morro d´Alba DOC, r. 2018, Velenosi Vini (Marky)

 Nakonec jsme doplnili do této degustační bedýnky stále více oblíbenější a známější červené víno až z "podpatku" Itálie z regionu Apulie. Je to Primitivo di Manduria a Manduria je nejlepší oblastí regionu k pěstování právě primitiva. Víno je několik měsíců na bariku a ke krbu se bude hodit i jeho intenzivní červená barva a chuť plná s nádechem koření. 

Primitivo di Manduria Sangaetano DOP, r. 2019, Due Palme (Apulie)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: