Aglianico Irpinia "RE DI MORE" DOC Mastroberardino

Hrozny na víno Redimore se pěstují na vinicích hospodářství Mirabella Eclano v oblasti Irpinie, která pro své zvláštní mikroklima je ideálním místem pro velká vína.

Odrůda: 100% Aglianico 

Ocenění r. 2021:

James Suckling: 92/100

skladem
Značka: Mastroberardino
640 Kč
Kategorie: červená vína
Region: Kampánie
Ročník vína: 2021
Alkohol obj. %: 13,5
Objem: 0,75 l
Země původu: Itálie

Objevte kouzlo Aglianico Irpinia RE DI MORE DOC

Představte si, jak se procházíte vinicemi malebného italského regionu Irpinia, kde slunce políbí hrozny a vítr šepotá příběhy starověkých civilizací. Zde, na vinicích hospodářství Mirabella Eclano, se rodí jedinečné červené víno, které si získává srdce milovníků vína po celém světě – Aglianico Irpinia RE DI MORE DOC.

Odrůda s bohatou historií

Toto vysoce ceněné víno je vyrobeno výhradně z odrůdy Aglianico, která má kořeny hluboko v italské historii. Aglianico je často nazýváno "Barolo jihu" a ne nadarmo je považováno za jedno z nejlepších červených vín Itálie. Je to odrůda, která při správném zracení nabízí bohatou škálu chutí a vůní.

Pečlivá vinifikace

Proces výroby Aglianico Irpinia RE DI MORE DOC je mistrovským dílem samo o sobě. Vinifikace probíhá při kontrolované teplotě v nerezových tancích, aby bylo zachováno co nejvíce přirozených chutí a aromat. Tímto způsobem vzniká základ pro víno plné života a energie.

Zrání v dubových sudech

Poté přichází fáze zrání, kdy se víno přesune do francouzských barikových sudů, kde zraje po dobu nejméně 12 měsíců. Francouzské dubové sudy obohacují víno o komplexní tóny vanilky, koření a jemné dřevité podtóny. Tato kombinace přináší harmonii a eleganci, kterou ocení každý znalec vína.

Dokončení v lahvích

Aby bylo dosaženo absolutní dokonalosti, leží víno ještě 6 měsíců v lahvích. Tato závěrečná etapa mu umožňuje projít posledními fázemi rozvoje chutí a vůní, což jej činí skutečně vyváženým a připraveným k podávání.

Chuťový profil

Na patře Aglianico Irpinia RE DI MORE DOC nabízí bohaté a robustní chutě s tóny černého rybízu, třešní, tabáku a náznaky čokolády. S jeho sametovými tříslovinami a dlouhým, elegantním závěrem je ideální partnerem ke grilovaným červeným masům, zvěřině či sýrům typu Pecorino.

Závěr

Aglianico Irpinia RE DI MORE DOC je víno, které vás přenese do srdce Itálie, přímo na vinice Mirabella Eclano. Každá láhev nese v sobě kus historie a lásky k vinařskému umění. Pokud hledáte víno, které zanechá nezapomenutelný dojem, nenechte si ujít tuto lahůdku.


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: