Supertoskánci Degustační bedýnka

Italská vína z Toskánska, která jsou ale vyrobená z Bordeaux odrůd a snesou plné srovnání s věhlasnými francouzskými víny.

To jsou Super Toskánská vína.

Naše nová degustační bedýnka vás přesvědčí o špičkových kvalitách těchto vín a proč jsou stále více oblíbená nejen u nás, ale i ve světě !

skladem
Značka: Wine of Italy
3 199 Kč –17 % 2 633 Kč
Kategorie: Degustační bedýnky
Region: Toskánsko
Objem: 6x0,75 l
Degustační bedýnka Super Toskánských vín
Novinka
ZDARMAZDARMA 3 199 Kč –17 %

Contrapasso Rosso di Toscana IGT, r. 2020, vinařstvía Fattoria di Basciano

50% Sangiovese a 50% Syrah. Sangiovese se sbírá při obvyklé zralosti pro tuto odrůdu v Toskánsku, ale vinař Paolo Masi Syrah nechává delší dobu zrát a sbírá hrozny později. Tímto nestandardním krokem docílí krásné a plné víno s určitým vyšším zbytkovým cukrem, ačkoliv i alkoholu ve víně je 13,5%. Rubínová barva, v chuti maliny a jahody. R.2020 - 90 bodů od James Sucklinga

 

Erta e China Rosso di Toscana IGT, r. 2020, vinařství Fattoria di Basciano

50% Sangiovese a 50% Cabernet Sauvignon. Intenzivní rubínově červená barva. Plná a komplexní vůně s tóny červeného ovoce, krásně se snoubící s náznaky vanilky, chuť je dobře strukturovaná a vyvážená v ústech, s jemnými a elegantními tříslovinami a krásnými dozvuky na patře. Hrozny obou odrůd pocházejí převážně z oblasti Rufina, kde má vinařství své vinice. Roční produkce asi 40.000 lahví. 14% alk.

 

 ATEO Sant´Antimo DOC, r. 2021, vinařství Ciacci Piccolomini d´Aragona

Ve víně ATEO JE Merlot a Cabernet Sauvignon zhruba ve stejném poměru. Vinice se nacházejí 240 - 340 m nad mořem - středně strukturovaná půda. Merlot a Cabernet zraje v Bariku 18 měsíců. Éterická vůně s bylinkami, kořením, ovocná. Chuť s plným tělem, dobře harmonická, jemná avšak s výrazným tříslem. 14% alk.

 

 IL CORTO Rosso di Toscana IGT, r. 2018, vinařství Fattoria di Basciano

90% Sangiovese a 10% Cabernet Sauvignon. Vinice Il Corto dává skvělé hrozny, je orientována na jihozápad. Od roku 1993 se rozhodl Paolo Masi vinifikovat tuto vinici samostatně právě ve víně IL CORTO.  18 měsíců na barikových sudech - půlka na nových a půlka na již jednou použitých. Po nalahvování zůstává nejméně 6 měsíců ve vinařství, než jde do prodeje. Barva intenzivní rubínová. V nose potom červené lesní ovoce s náznaky vanilky. 15% alk.

 

I PINI Colli della Toscana Centrale IGT, r. 2021, vinařství Fattoria di Basciano

Odrůdové složení - všechny odrůdy přibližně ve stejném poměru: Cabernet Sauvignon, Merlot a Syrah. Každá z odrůd fermentuje samostatně po době 25 dní, ale před zráním v bariku (18 měsíců) se již provádí „assemblage“ – smíchání 3 odrůd. Po zrání v bariku následuje zrání 6 měsíců v láhvi. Rubínová barva, v nose cítíme zralé ovoce, náznaky vanilky. Elegantní tříslovina. Víno je vhodné k delšímu uložení. 15% alk.

 

Bolgheri Rosso DOC, r. 2020, vinař Michele Satta

Bolgheri Rosso je výrazem vinice, kterou Michele Satta vysadil před více než 15 lety, a kde chtěl ukázat velký potenciál oblasti Bolgheri pro červená vína s velkým charakterem. Odrůdové složení: Cabernet 30 %, Merlot 30 %, Sangiovese 30 %, zbytek další červené odrůdy. Jiskrná rubínová až granátová barva, příjemná, dost výrazná vůně, s náznaky koření, kakaa a sladkého tabáku. Chuť plná a harmonická. Je to velmi příjemné víno.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: