** Našich věrných  zákazníků si velmi vážíme, a proto se vybraná prémiová vína a vína k uskladnění  zobrazují pouze REGISTROVANÝM ZÁKAZNÍKŮM PO PŘIHLÁŠENÍ **

Marche (Marky)

marche oblast


oblast Marche (v češtině Marky) leží ve střední Itálii - na přibližně stejné úrovni jako Řím, sousedící na severu s Emilií-Romagnou, na severozápadě se San Marinem a ToskánskemUmbrií na jihozápadě, Abruzzem a Laziem na východě a Jaderským mořem na východě. Region má rozlohu 9 694 km², 1,5 miliónu obyvatel a dělí se na 5 provincií (Ancona, Ascoli Piceno, Fermo, Macerata, Pesaro e Urbino) . Hlavním městem je Ancona, která leží v severní části regionu a je z Prahy vzdálené 1168Km.
Z historie víme, že zdejší krajinu ve starověku obýval kmen Picenů (odtud též pochází název červeného vína Rosso Piceno), po nichž přišli Gallové. Později se zde mísil vliv Langobardů a byzancijský.  V 10. století byla krajina označována jako marche (hranice), tedy okrajovou oblastí vlivu římsko - německého císaře. V letech 1631 až 1860 bylo celé území součástí Církevního státu.

Významným a velmi zajímavým městem oblasti Marche je renesanční Ascoli Piceno (zde má sídlo např. vinařství Velenosi Vini)

Marche je typickým hornatým regionem s průměrnou výškou 500 m nad mořem a nenachází se zde žádné nížiny.

Vinařství tohoto regionu jsou velice různorodá a liší se oblast od oblasti. Vzhledem k odlišnému klimatu, na východě, kde díky Jaderskému moři je podnebí středomořské a na západě, kde hranici tvoří vysoké hory, i vína, která se zde pěstují, jsou velice rozmanitá. Červené odrůdy zde převládají nad bílými. 

 

Wine of Italy  Vás tímto zdvořile informuje o skutečnosti, že tento web používá soubory cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, sociální média a pro reklamní účely. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.